Manşet - İngiliz Kraliyet Ailesinden Horizon'a Anlamlı Ziyaret

Manşet > İngiliz Kraliyet Ailesinden Horizon'a Anlamlı Ziyaret


Birleşik Krallık Wessex Kontu Ekselansları Prens Edward 15 Ekim Perşembe günü Horizon Eğitim Grubu Kuruluşlarından Olan Tarabya İngiliz Okullarını ziyaretiyle bizleri onurlandırdı. Ekselansları Prens Edward "Duke of Edinburg Uluslararası Ödül Programı" kapsamında bronz ödül almaya hak kazanan öğrencileri kutlayarak kendilerine ödüllerini takdim etti. Ayrıca Yeniköy'de bu yıl tarihi binasında eğitim vermeye başlayan ilkokulun açılışını da gerçekleştirdi.


http://ingilizokullari.com.tr/images/Gallery/g_1440.jpg
Mehmet Gültekin - TBS Kurucusu Wessex Kontu Ekselansları Prens Edward'ı karşılıyor.
  Wessex Kontu Ekselansları Prens Edward saat 14:00'de okulumuza girişinde kendisini Horizon Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Gültekin ile birlikte okul müdüremiz Sn. Janet Williams-İpek karşıladılar.

Okula girişinin ardından etkinlik alanında kendisini bekleyen üst düzey konukları, değerli basın mensupları, öğrenciler, veliler ve öğretmenler tarafından karşılanan Ekselansları Prens Edward bir süre bu alanda konuklar ve özellikle ilkokul öğrencilerle sohbet etti.

Kendisini heyecanla bekleyen öğrenciler ile görüşen Ekselansları Prens Edward daha sonra üst düzey konuklarımızla birlikte özel toplantının
 yapılacağı salona geçtiler.
  http://ingilizokullari.com.tr/images/Gallery/g_1424.jpg
Wessex Kontu Ekselansları Prens Edward'ı karşılayan öğrencilerimiz.


Görüşme salonunda gerçekleşen toplantıya İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, İngiltere Başkonsolosu Leigh Turner, Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ve Tikav Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz katıldılar. Toplantı sırasında Tarabya İngiliz Okulları hakkında detaylı bilgi alan Ekselansları Prens Edward'a günün önemine dair kurucumuz Mehmet Gültekin tarafından Osmanlı-Selçuklu işlemeli özel bir çini sürahi hediye edildi. 

Toplantının ardından kendisi için özel hazırlanan eğlenceli programımıza okul öğrenci başkanlarımız tarafından davet edilen Ekselansları Prens Edward'a programın her aşamasında kazanacağı puzzle parçaları anlatıldı. Her bir aktivitenin ardından Ekselansları Prens Edward'a kazandığı bir puzzle parçası verildi.
 
Kurucumuz Mehmet Gültekin tarafından Ekselansları Prens Edward'a çini sürahi hediye edildi.Wessex Kontu Ekselansları Prens Edward öğrenciler tarafından hazırlanan programa katılıyor.

Öğrencilerin hazırladığı etkinlikler dahilinde sınıfları gezen Ekselansları Prens Edward öncelikle müzik sınıfı öğrencileriyle birlikte bir şarkıya enstrüman ile eşlik etti. Şarkının ardından kendisine küçük bir bilmece soran öğrenciler Ekselansları Prens Edward'ı bilgisayar labratuvarına yönlendirdi. Burada öğrencilerin gerçekleştirdiği mobil aplikasyonun tanıtımını dinleyen Ekselansları Prens Edward daha sonra da spor alanına geçti. Son olarak öğrenci kulüplerin gerçekleştirdiği projeleri dinleyen Ekselansları Prens Edward öğrenciler ile görüşmesinin ardından özel hazırlanan resepsiyon bölümüne alındı.Wessex Kontu Ekselansları Prens Edward puzzle parçalarını tamamlıyor.


Okul müdüresi Janet Williams-İpek'in yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan program, Ekselansları Prens Edward'ın tüm etkinliklerden kazandığı puzzle parçalarını birleştirmesiyle devam etti. Puzzle'ın tüm parçalarının birleşmesiyle ortaya çıkan resim; Ekselansları Prens Edward'a babası Edinburgh Dükü Ekselansları Philip tarafından verilen Duke of Edinburgh Gold Award ödülü anından çekilen bir kareydi.


  Ekselansları Prens Edward, ödül liderleri ve gönüllü katılımcılar ile bir araya gelerek ödül programını başarıyla uygulamaları nedeniyle Horizon Eğitim Grubu Kurucu ve Yön. Kur. Bşk. Sn Mehmet Gültekin'e teşekkür plaketi takdim etti. Ardından kürsüye geçen Ekselansları Prens Edward "Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülü Programı" kapsamında gençlere yardım eden tüm ödül liderlerine teşekkür etti. 

Tören bu yıl tarihi binasında eğitime başlayan Yeniköy İlkokulunun Ekselansları Prens Edward tarafından onurlandırılarak açılışının yapılmasının ardından son buldu.
  Basın Yansımaları
             

 
 
 
Hürriyet Daily News: Prince Edward visited Tarabya British Schools            Milliyet: İngiltere Kraliyet Ailesi Prensi Edward okul açılışında         
  Sabah: Prens Edward, Türk gençleriyle buluştu         
  Vatan: İngiliz Prensi Edward okul açılışında
             

 
 
 
Haberler.com: Birleşik Krallık Wessex Kontu Prens Edward, İstanbul'da         
  Meydan: İngiltere Kraliyet Ailesi Prensi Edward okul açılışında         
  Timeturk: Birleşik Krallık Wessex Kontu Prens Edward, İstanbul'da
  Palo: İngiltere Kraliyet Ailesi Prensi Edward okul açılışında         


Gazeteler
 

Bu önemli ziyaretin A Haber yayını 


Ekselansları Prens Edward'ın TBS'i ziyaretinin ve Yeniköy ilkokulunun açılışını gerçekleştirdiği günün videosu


kapat